четвер, 24 березня 2016 р.

Форум літераторів краян



21 березня 2016 року в рамках Форуму літераторів та з нагоди Всесвітнього дня поезії в читальній залі Кривоозерської ЦРБ пройшли Краєзнавчі поетичні читання за участю членів поетичного клубу "Автограф душі" Віктора Дідухова, Марії Іванової, Віри Козіцької, учнів 11 групи Кривоозерського професійно-аграрного ліцею Аліни Кириленко, Яни Андрієнко та штрих до літературного портрету письменника–краяна "Багатогранна творчість Миколи Вінграновського". Учасниками заходів стали учні 11 та 12 груп Кривоозерського професійно-аграрного ліцею з керівником 11 групи Уліцькою Р.Г.

Перед початком заходу директор ЦБС Черепанова Р.А. привітала присутніх з Всесвітнім днем поезії та зазначила, що 2016 рік оголошено на Миколаївщині Роком ювілеїв літераторів-краян. Представила членів районного поетичного клубу, що діє при Кривоозерській районній бібліотеці, ознайомила з планом та метою Форуму-літераторів.       
У своїй вступній промові Раїса Андріївна підкреслила, що постать Миколи Вінграновського дійсно заслуговує  на увагу. Він з когорти «шістдесятників». Вже перші його публікації викликали захват і здивування. Тоді його одразу ж визнали Метром, передовсім за його феноменальну емоційність поезії  та великий талант щирості.   В квітні 2013 року в Україні реалізувався проект «Місячник Миколи Вінграновського»,  в рамках якого - проходив безкоштовний ретроспективний показ кращих фільмів Вінграновського,  в радіо- і телеефірі звучали пісні популярних українських виконавців на слова Миколи Вінграновського,  реалізовано фотопроект "Вінграновський повсюди" -  відомі виконавці, телеведучі, актори, хореографи, спортсмени  знялися з листівками - уривками віршів для вуличної популяризації творчості  поета. Про те, щоб у квітні розквітла вся спадщина Миколи Вінграновського, подбав його син Андрій. І робив усе по-сучасному, щоб нові покоління могли полюбити гарне українське слово.
Про багату творчу спадщину вели мову ведучі – бібліограф Лаврик Алла та бібліотекар читального залу Вусатенко Ріта. Протягом заходу на мультимедійній дошці проектувалися поетові світлини, його друзів, рідних, звучала поезія в авторському виконанні та у виконанні Олександра Педана, Ніни Матвієнко та Юрія Горбунова,  уривки з фільмів «Повість полум'яних літ» та «Берег надії», відеозаписи пісень на слова поета «Величальна колискова» у виконанні Ніни та Тоні  Матвієнко та «Літак» у виконанні Дмитра Шурова.
Вдало поданий матеріал не залишив байдужими учасників. Своїми враженнями поділилися учень 11 групи  Олександр Яровенчук ,  Раїса Уліцька та члени поетичного клубу. 

Свої вірші читає Марія Іванова
Віра Козіцька
Віктор Дідухов
Аліна Кириленко
Яна Андрієнко


пʼятниця, 11 березня 2016 р.

«Колись ми станемо щасливими»



4 березня в читальній залі Кривоозерської ЦРБ відбулося чергове засідання кіноклубу Docudays UA «Єднання» при Кривоозерській центральній районній бібліотеці, під час якого присутні – учні 9 –х класів переглянули та обговорили документальний фільм з оптимістичною назвою «Колись ми станемо щасливими» польського режисера Павела Височанські.


Перед переглядом фільму учні отримали завдання познайомитися з Деклараціями прав людини, що мало на меті  з’ясувати рівень розуміння основоположних понять «права
людини». Модератор Коваль А.І. у дискусійній формі провела обговорення змісту та поняття «права людини». Далі на учасників чекала робота в группах з історичними документами: ДЕКЛАРАЦІЯ ПРАВ ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА (за конституцією1793 року, Франція) і ДЕКЛАРАЦІЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ (Конгрес, 4 липня 1776 року) та питання: Чи можна «забезпечити» щастя?   Хто повинен піклуватися про щастя? І що означає це поняття? Учасникам пропонувалося ознайомитися з документами і віднайти найістотніші відмінності цих двох документів, свої думки учні фіксували на папірцях та прикріпили на фліпчарті.


Після короткої інформації про режиссера фільму, відбувся сам перегляд.
Фільм демонструвався методом «Стоп кадр», який допомігав активізувати глядачів до обговорення фільму. Під час першого стоп-кадру — «кастинг» —говорили про те, наскільки виправдалися припущення глядачів. Також  після  сюжету  «кастинг»  обговорювали   з учнями,  наскільки  близькі  їм  мрії,  висловлені персонажами  фільму.  І  чому  головний  герой  відібрав  тільки  трьох  учасників  кастингу.  Під час другого стоп-кадру — «реалізація мрії» — обговорили героїв фільму і їхні мрії:  чи зміг головний герой «допомогти» втілити мрію дітей.
  

 Не залишилися поза увагою модератора і питання  прийомів зйомки, які  використовував автор, щоб передати свою ідею глядачам, і  чому саме такий метод зйомки він вибрав; як пов’язані між собою «права людини», «щастя» і «соціальна справедливість»;  за що з вищепереліченого повинна відповідати сама людина, а за що — держава та уряд?


 Наприкінці, учні отримали «домашнє завдання» - скласти розповідь від імені одного з неживих предметів, що фігурують у медіа-тексті (фільмі), наприклад від імені камери мобільного телефону.
Кузьмінська В., методист

середа, 2 березня 2016 р.

«Дзвінка струна Лесиного слова»



  25 лютого  2016 року Україна відзначала 145 річницю від дня народження геніальної української поетеси Лесі Українки. Цього дня  у Малій залі районного Будинку культури працівники відділу обслуговування районної бібліотеки  провели літературно-музичний вечір  «Дзвінка струна Лесиного слова» .
    На заході були присутні учні  23 групи, 15 групи ПАЛу з класними керівниками Лисиганич І.А. та Мержієвською І.П., учні 9а  і 7в класів  Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, учителька  української мови Сікорська Л.М., завуч школи Гладь С.А.
Леся Українка  – найславніша українська поетеса, послідовний та енергійний борець за утворення українського народу, за його консолідацію в політичну націю. Вся сукупність її творів – це образ ідеальної землі, земного раю, що зветься «Україною».    З’явився цей образ – і цілі маси людей збагнули, що вони не просто обивателі, а українці, що це звання їх зобов’язує,  що їм є за що боротись і віддавати життя.
Талант Лесі Українки проявився в найрізноманітніших сферах літературної праці - вона була поетом, драматургом, прозаїком, літературним критиком, публіцистом, перекладачем і фольклористом, знала 9 іноземних мов. А ще мала неабиякі малярські здібності. І, можливо,  якби  не  тяжке захворювання  ми б тепер милувалися ще й її картинами.
Леся Українка прожила хоч і коротке, проте надзвичайно цікаве життя – життя сповнене любові, добра, сили волі, мужності і краси. Тому недаремно її твори користувалися і користуються надзвичайною популярністю. Вона добре знана не лише в нашій країні, але й за кордоном.
  Ім’я поетеси овіяне особливою всенародною любов’ю. Сама постать Лесі Українки як людська особистість має колосальну притягальну силу, магічну привабливість. Це була людина виняткової мужності і принциповості, духовної краси і мистецького обдарування.
Велика дочка України втілила в своїй творчості кращі почуття свого народу – його гідність, його мужність, його непохитність у боротьбі за свободу й правду, його горду силу.
Під час заходу на мультимедійному екрані проектувалися Лесині світлини, її друзів, рідних,звучала поезія «Грай, моя пісне!» у виконанні Злати Огневич уривок з фільму «Лісова пісня», відеозапис пісні «Вечірня година» у виконанні ансамблю «Дударик» та «Веснянка» у виконанні Тетяни Ціхоцько. Присутні здійснили віртуальна подорож  по  літературно-меморіальному музею Лесі Українки у с. Колодяжне.


В другій частині засідання директор ЦБС Раїса Андріївна Черепанова  надала слово учням ПАЛу Тетяні Ретізняк, Людмилі Любомській, Аліні Кириленко. Класний керівник 23гр. ПАЛу Лисиганич І.А. подякувала за змістовний захід.

  У читальній залі Кривоозерської  центральної  районної бібліотеки організовано  виставку-портрет «Хотіла б я піснею стати…», біля якої проводились бесіди та огляд літератури.
Лаврик А., бібліограф ЦБС


 Служіння людям великими та малими ділами сповнювало Лесю Українку почуттям радості. Життя Лесі Українки – це подвиг митця, один із тих подвигів, що підносять людину в очах сучасників, робить її нетьмарною зіркою в очах потомків. Поетеса до останньої хвилини свого життя була переможцем над стриманою недугою, до останньої хвилини зберегла великий дух, видатні свої сили. На відзначення цієї дати працівниками районної  дитячої  та шкільної  бібліотеки підготували та провели такі заходи:
«Ти себе Українкою звала...» (25 лютого 2016 р) відкритий урок та книжкова виставка. Ведуча бібліотекар шкільної бібліотеки  Чуповська О.В. ознайомила дітей з творчістю великої поетеси. Також до уваги дітей була представлена електронна презентація «Життєві дороги Лесі Українки». Прозвучали вірші у виконанні дітей. З оглядом книг біля книжкової виставки «Стояла я і слухала весну...»  виступила бібліотекар абонементу дитячої бібліотеки Вихватнюк Н.І. Діти підготовили малюнки по творчості Лесі Українки. На кінець заходу діти відповіли на питання про життя та творчість поетеси. Музичний супровід Погонець М.М. Були присутні учні 2 В (учитель Філіпенко Л.І.) та 4 Б класів ЗОШ №1. (учитель Лохай Т.М.)




«Та, що вміла крізь сльози сміятись» (26 лютого 2016 р.) літературно-музична композиція. Ведучими були учні 9 Б класу Маша Ткаченко та Мирослава Стадник. Учні 6 А класу читали вірші Лесі Українки. Була показана сценка із драми-феєрії «Лісова пісня» за участю Насті Волкової та Андрія Кликіча.
Огляд біля книжкової виставки «На шлях я вийшла ранньою весною...»  який провела бібліотекар читального залу Маріяшко О.В. На закінчення заходу прозвучала пісня «Не сумуй моя країно» у виконанні Герасименко Олени. Музичний супровід Погонець М.М.
Були присутні учні  8А кл (учитель Шарандак Г.І.) та учні 6А (вчитель Єлагіна Н.В.)



Заступник директора Кривоозерської ЦБС по роботі з дітьми                 Т.М.Фадєєва
Завідуюча шкільною бібліотекою ЗОШ №1   
С.О. Олійник