четвер, 30 квітня 2015 р.

Презентація краєзнавчої книги „Миколаївська гражданська друкарня» Гулько Л.П.



Вже стало доброю традицією в роботі  центральної районної бібліотеки – презентувати книги  наших авторів-земляків.  29 квітня в малому залі РБК бібліотекарі  презентували  нову краєзнавчу книгу  – „Миколаївська гражданська друкарня. Історико-бібліографічні  нариси», автором якої є наша землячка, краєзнавець, член спілки журналістів України, старший науковий співробітник Музею книги і друкарства України Лідія Пилипівна Гулько.
Книга  присвячена діяльності Миколаївської гражданської друкарні, заснованої  (1798-1860) адміралом М.С. Мордвиновим,  і вийшла у світ в миколаївському видавництві І. Гудим завдяки коштам, що надійшли від Земляцтва «Миколаївщина» у Києві. На її сторінках подано інформацію про заснування  та розвиток друкарні, висвітлюються життя та діяльність фундаторів друкарні – Миколи Семеновича Мордвинова і Семена Іоанникійовича Селівановського, а також авторів, чиї книги були надруковані у Миколаєві впродовж 1798-1860 рр.

В презентації взяли участь Галина Вікторівна Лисканич, головний спеціаліст сектора культури РДА, вчителі та учні професійно-аграрного ліцею та Кривоозерської ЗОШ №1 І-ІІІ ст.
Зі вступним словом до присутніх звернулась директор ЦБС Раїса Андріївна Черепанова. Ведуча презентації Ріта Вусатенко, бібліотекар юнацької кафедри видачі літератури ознайомила присутніх з історією друкарства на Миколаївщині та основними розділами книги.

Дуже цікавою була розповідь Лідії Пилипівни: на початку автор розповіла про себе, а потім про шлях створення книги.
З виходом у світ нової книги автора привітали:  Лисканич Г.В., головний спеціаліст сектора культури та директор ЦБС Черепанова Р.А. та подарувала «Путівник Кривоозерської ЦРБ». На завершення автор подякувала організаторам заходу, запросила відвідати Музей книги і друкарства України та подарувала книги з авторським написом бібліотекам, редакції газети «Кривоозерщина». 
Книга „Миколаївська гражданська друкарня. Історико-бібліографічні  нариси» адресована широкому колу читачів: науковцям, бібліотекарям, бібліографам, музейним працівникам, краєзнавцям, тим, хто цікавиться культурним розвитком Півдня України на світанку його освоєння.
Кузьмінська В.В. методист

Немає коментарів:

Дописати коментар