середа, 20 березня 2024 р.

Іллюзії на дні

        18 березня на базі кабінету громадянської освіти Кривоозерського ліцею №1 відбулося виїзне засідання кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA «Єднання» при Кривоозерській Центральній бібліотеці. Учасники кіноклубу – учні 10 класу переглянули та обговорили з модератором Антоніною Коваль документальний фільм «Ілюзії на дні», режисера Леоніда Єжурова (2018р.). В якості експерта в засіданні взяла участь головний спеціаліст відділу молоді і спорту Кривоозерської селищної ради Альона Герніченко.

Учасники засідання підготували розповідь про сучасних херсонців, які чинять опір російським окупантам навіть тим, що малюють мурали на захисних спорудах.

Провели гру «Правда –вигадка» про місто Херсон, адже у багатьох людей Херсон асоціюється із смачними кавунами, шаленим опором місцевих жителів озброєним окупантам та його деокупацією від російських загарбників. А ще Херсон – це українське місто з розвиненим культурним та активістським життям. Отож, учасники визначали, які твердження про місто є правильним.

Далі модератор повідомила про фільм, який пропонується до перегляду та його обговорення.

Про фільм. Події фільму відбуваються у 2016-2018 роках у Херсоні. Для захисту найстарішої кінозали «Ілюзіон» молодь створює культурний центр «Kherson Art Hub».. Але земля в центрі приваблює чиновників і депутатів, які, аби звільнити територію, розпочинають війну проти культурних активістів.

Після перегляду спочатку відбувся обмін першими враженнями від фільму, а далі під час обговорення учасники аналізували різні інструменти, що використовують активісти у відстоюванні інтересів щодо збереження культурного хабу та записували інструменти, які б використали вони, серед них – адвокація, публічні акції, розповсюдження інформаційних листівок, зустріч з керівництвом місцевого самоврядування.

Далі учасники об’єдналися у три групи та виконували завдання - розмірковували про використання того чи іншого інструменту. Кожна група отримала інструмент для аналізу – «публічна акція», «зустріч із представниками органів влади та самоврядування», «розповсюдження інформаційних листівок». Завдання кожної групи - обговорити та занотувати: яка мета застосування інструменту? Які можуть бути небезпеки застосування цього інструменту? Що варто враховувати при використанні цього інструменту? Щоб він був ефективним? Чи відомі учасникам приклади інших громадських ініціатив, які використовували цей інструмент?

Отож, під час засідання кіноклубу молодь познайомилася з ефективними інструментами відстоювання суспільних інтересів, а саме приміщення в "Ілюзіоні" та серед відомих м інструментів вони визнали найкращим інструментом адвокацію.




Немає коментарів:

Дописати коментар