понеділок, 8 квітня 2024 р.

«Карла і Нордал»

 

        Напередодні відзначення Всесвітнього дня здоров’я, 5 квітня на базі кабінету громадянської освіти Кривоозерського ліцею №1 відбулося виїзне засідання кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA «Єднання» при Кривоозерській Центральній бібліотеці. 

        Учасники кіноклубу – здобувачі освіти 8 класу переглянули та обговорили з модератором Антоніною Коваль документальний фільм «Карла і Нордал», норвежської режисерки Елізабет Аспелін (2019). В якості експерта в засіданні взяла участь соціальний педагог Кривоозерського ліцею №1 Яновіцька Мар’яна Маринівна.



«КОЖНА ЛЮДИНА Є УНІКАЛЬНОЮ, А СУСПІЛЬСТВО – БАГАТОМАНІТНИМ». Для кожної людини важлива повага до її гідності та задоволення її потреб. У кожному суспільстві є люди, яким потрібна додаткова підтримка для того, щоб вони брали активну і значущу участь у житті громади та суспільства.

         Мета засідання: актуалізувати цінність соціальної інклюзії та інклюзивної освіти як основи дотримання та реалізації прав дитини/людини.

         Про кінострічку: Карлі шість років, і у неї є старший брат на ім’я Нордал. Чому вона вважає його водночас старшим і молодшим? Зазираючи до світу Карли, ми бачимо, як вона впорується з тим, що має старшого брата з затримкою в розвитку. Режисерка спостерігає за своїми дітьми протягом зими, показуючи їхнє повсякденне життя, сповнене як складних ситуацій, так і сердечної любові. Після перегляду фільму модератор поставила питання до учасників засідання: Що їм найбільше сподобалося? Як би вони охарактеризували відносини сестри і брата? Як саме Карла допомогає Нордалу? Як Карла впорується з тим, що брат із затримкою розвитку? Хто в Україні допомогає сім’ям, у яких є діти з особливостями розвитку?

            Далі під час вправи «КРАЇНА РІВНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ» у міні-групах учасники створювали «країну рівних можливостей». Описували та малювали: 1) потреби мешканців країни; 2) умови, необхідні для задоволення потреб; 3) основні цінності суспільства у «країні рівних можливостей»; 4) хто відповідає за рівні можливості. По завершенні вправи презентували свої виконані завдання.



            Наріжними каменями концепції соціальної інклюзії стосовно осіб з інвалідністю є: цінування, визнання і повага щодо окремих осіб і цієї соціальної групи. Це, зокрема, передбачає визнання відмінностей у розвитку людей замість прирівнювання «інвалідності» до патології, вади; поширення переконання, що всі люди є однаковими в одному фундаментальному сенсі: незважаючи на наші відмінності, ми всі маємо певну цінність.

            Розвиток людини потребує надання їй можливостей для навчання та самовдосконалення, творчого інтелектуального зростання особистості, вибору дітьми і дорослими такого життя, яке вони цінують і яке заслуговує на підтримку. Соціальна інклюзія – це забезпечення того, щоб усі діти й дорослі могли брати участь у житті громади як рівноправні члени, яких поважають і які роблять свій внесок у розвиток громади та суспільства. Таким чином, соціальна інклюзія та інклюзивна освіта – це забезпечення дотримання та реалізації прав кожної дитини/людини.

Валентина Кузьмінська, координатор кіноклубу DocudaysUA "Єднання" при Кривоозерській Центральній бібліотеці

#DocudaysUA

#docuclub

#DOCU_ПОКАЗ