Про фільм. У самому центрі Києва, на вулиці Малій Житомирській, на межі зникнення опинилися кілька будівель, що становлять архітектурну, історичну й культурну цінність. Серед них і Садиба Мурашка, всесвітньо відомого українського художника. Муніципальна влада продає будинки приватному власнику разом із мешканцями. Усі виселяються. Лише одна родина відмовляється переїздити на Троєщину, «спальну» околицю Києва — це родина Олександра Глухова, кандидата фізико-математичних наук, доцента Національного авіаційного університету. Він не просто відмовляється від нерівноцінного обміну, а й розпочинає боротьбу за фізичне існування пам'яток на Малій Житомирській…
У вступному слові модератор Антоніна Іванівна розповіла про кінострічку та режисерку. Потім відбувся перегляд фільму та його обговорення за участю, в якості експерта, Мержієвського Євгенія Юрійовича, депутата Кривоозерської селищної ради.
Після перегляду модератор запропонувала учасникам засідання обмінялися першими враженнями про кінострічку, зокрема: які емоції викликав фільм? Що вразило/запам'яталося/відгукнулося найбільше? Чому родина Олександра відмовилася переїжджати на околицю Києва? Якою була мета Олександра? Яким чином вдалося повернути будинок у комунальну власність? Як, на вашу думку, визначається суспільний інтерес? Чому, на вашу думку, об’єкти, які мають архітектурну, історичну і культурну цінність, є в сфері публічного (суспільного), а не приватного інтересу? Яким чином, на вашу думку, охорона та збереження культурної спадщини може обмежувати право власності?
Далі працювали в групах над вправою «Наше майбутнє». Фантазували - зробили ескіз ідей для ідеальних міст майбутнього із зазначенням, що особисто для них буде важливо в ідеальному місті майбутнього (наприклад, багато парків, лише екологічний транспорт, різноманітна та доступна інфраструктура для дітей, достатня кількість робочих місць, збереження архітектурних пам’яток, прозора система влади і т.п.)
Коли робота над вправою була завершена, кожна група по черзі представила свій план і розповіла, звідки вони взяли свої ідеї і як їх розвивали.
Кузьмінська В.В., директор КЗКЦБ, керівник кіноклубу «Єднання»
#docuclub
#docu_показ