пʼятниця, 19 лютого 2016 р.

Цвіту нашого народу присвячується…



На виконання Указу Президента України № 580/2015 від 13 жовтня 2015 року «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 - 2020 роки» та з метою виховання громадянина-патріота України, утвердження любові до Батьківщини, духовності, моральності, шанобливого ставлення до національних надбань Українського народу, наслідування найкращих прикладів мужності та звитяги борців за свободу та незалежність України як з історичного минулого, так і захисників, які сьогодні відстоюють суверенітет та територіальну цілісність держави у боротьбі із зовнішньою агресією, формування патріотизму у дітей та молоді та до Дня Героїв Небесної Сотні в читальній залі центральної районної бібліотеки пройшла година-реквієм «Будемо гідні слави героїв».
На годину –реквієм до бібліотеки завітали учнівська молодь професійно-аграрного ліцею (групи №5 та №17) з майстрами виробничого навчання Карчевським О. та Білаш С., завідувач сектора інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Обуховська І. М.

Зі вступним словом до присутніх звернулася директор ЦБС Черепанова Р.А. Ведучі заходу почали свою розповідь  з героїчного минулого  - козацтва, Січових Стрільців, воїнів УПА, студентського Куреня, віддавши своє життя в битві під Крутами, та перейшли до подій 2013-2014 років, коли  здавалось би, доля нарешті подарувала нам унікальну можливість стати незалежною Європейською державою, але історія повернула ще одні Крути. І знову молодь, студенти  вийшли на Майдан, вибираючи свою гідність, своє майбутнє.  За три місяці Україна прожила цілу історичну епоху.   Ще довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, хто залишив земне життя у 2013-2014 рр. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодної душі. Продовженням трагічних подій стало інше лихо …події в зоні АТО. Майже 2 роки  ми не можемо спати спокійно - знову гинуть найкращі українці, цвіт нації. Багатьом із них, на жаль, не судилося повернутися живими. Вони полягли навіки. Серед них і наші земляки – Микола Люшенко, Олександр Ладиженський, Олександр Галущинський та Анатолій Будніков. Про кожного з них вели мову ведучі заходу. Під мелодію Моцарта «Реквієм» учасники години-реквієм передавали з рук у руки запалену лампадку та хвилиною мовчання вшанували невмирущу пам'ять про загиблих Героїв .





Нікого не залишив байдужим мультимедійний матеріал, вміло підібраний бібліотекарями, тут і фотоілюстративний матеріал перебігу революційних подій 2013-2014 років, і портрети загиблих, відеокліпи «Герої не вмирають» та «Повертайся живим». По завершенню заходу своїми враженнями від почутого поділилися Ірина Миколаївна Обуховська та майстри виробничого навчання.  Всі бажаючі переглянули виставку-пам’ять «Життя мов спалах».
 

четвер, 4 лютого 2016 р.

«Проголосуйте за мене, будь ласка»



3 лютого в кабінеті громадянської освіти Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 відбулося засідання Кіноклубу  Docudays UA «Єднання» при Кривоозерській центральній районній бібліотеці, під час якого присутні – учні 10 –х класів переглянули та обговорили документальний фільм «Проголосуйте за мене, будь-ласка» китайського режиссера Вейджун Чен.
Спочатку, перед показом фільму обговорили зміст поняття «демократія» і як це поняття використовується в сучасному суспільстві. Що таке демократія? А вибори? Піар, передвиборні технології, підкуп, шантаж і тиск на виборців - що про це можуть знати діти? А учням третього класу китайської школи навіть довелося взяти участь в експеременті — демократичних виборах старости класу. Цей фільм — один із десяти з проекту «Чому демократія?», над яким працювали  десять  режисерів  із  різних  країн.  Для  задуманого  ними експерименту,  що  виявляє  суть  демократії,  режисер  Вейджун  Чен вибрав одне з великих китайських міст Ухань.
Мета режисера — показати суспільство, громадяни якого звикли робити вибір тільки в рамках комуністичної ідеології або голосувати за учасників місцевої версії «Фабрики зірок», і в той же час продемонструвати на прикладі дітей, що б сталося, якби в Китаї дійсно існувала демократія.
Після завершення перегляду фільму провели дискусію  щодо поведінки батьків кандидатів у старости классу та їх впливу на дітей у виборчому процесі. Обговорили технології, які використовували діти з подачі батьків у своїй агітації.  Порівняли шкільні вибори з теперішніми виборами в Україні та їх маніпулятивними технологіями. Провели рольову гру «Вибори в нашому класі», та, насамкінець, учні отримали «домашнє завдання» - написати есей про фільм, свої враження від побаченого.





День пам’яті героїв Крут



28 січня у читальній залі районної бібліотеки пройшла година  мужності «Мов град із неба сипалися кулі, косили молодь, український цвіт»  для учнів Кривоозерського професійно-аграрного ліцею  (групи №7 та №17) з майстрами виробничого навчання Р.Біденко , С. Білаш, Ю. Стокалюк.  Мета  заходу: розкрити суть, причини трагедії під Крутами, розвивати вміння самостійно знаходити інформацію та аналізувати документи, виховувати в юнаків та дівчат інтерес і повагу до історичного минулого своєї країни.
 Ведучі Галина Дмітрієва та Алла Лаврик підгодували цікавий літературно- музичний захід та познайомили присутніх з тематичною літературною  виставкою «Пам’яті героїв Крут». Звучала пісня у виконанні Павла Дворського «Крути», Марійки Бурмаки «Памяті тридцяти», пісня «29 січня», читали вірш Павла Тичини « На Аскольдовій могилі» та переглянули мультимедійну презентацію.

На урок мужності «На Аскольдовій могилі поховали їх…» до Районної бібліотеки для дітей завітали учні 5 Б класу Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст.. №1 з шкільним бібліотекарем Олійник С. В сільських бібліотеках: Маломечетнянська та Бурилівська сбф  провели тематичний вечір «Під Крутами пішли в безсмертя».Секретарська та Великомечетнянська сбф провели урок мужності  «Крути-перемога українського духу», Курячелозівська сбф    провела  вечір-екскурс «Слава героям української нації», Тридубська та Красненьківська сбф   провели вечір памяті «Будемо гідні слави героїв».