середа, 19 лютого 2014 р.

Тарасовими шляхами



Доля переслідувала його ціле життя, та не покрила іржею золота його душі, не обернула його любові до людства в ненависть, ані його віри в краще майбуття. Та найкращий, найцінніший дар доля дала йому аж по смерті - невмирущу славу і вічно нову насолоду, яку дають... його твори мільйонам людських сердець.

18 лютого в читальній залі районної бібліотеки на тематичний захід «Тарасові шляхи» присвячений 200 річчю від дня народження Т. Шевченка завітали учні 10 класів Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст.. №1 з вчителями Гладь С.М., Коваль А.І. та завідувач сектору культури РДА Б.М. Чернега, щоб вкотре згадати Великого Кобзаря. У кожного віку – свій Шевченко. З його чудовою поезією діти знайомляться ще в дошкільному віці, або, переступивши поріг школи. У вступному слові Р. А. Черепанова наголосила, що хоча минуло багато років від дня народження Т.Шевченка, але й сьогодні, як живий, говорить зі своїми наступниками. Його слово живе між нами, гнівне і ніжне, полум’яне і міцне. Доповнюючи виступ Раїси Андріївни А.І. Коваль говорила про роль постаті Т. Шевченка в історії України.
Сьогодні присутні мали змогу познайомитися з Шевченком –художником. Для учнівської молоді бібліотекарі підготували чудовий захід- це  презентація виставки репродукцій картин «Т. Шевченко – художник з душею поета», яку провела бібліограф ЦБС А.Г. Лаврик та переглянули документальний фільм частину І Юрія Макарова «Мій Шевченко», який охоплює  період життя поета від народження до викупу з кріпацтва. Фільм цікавий тим, що авторам вдалося знайти в кожному епізоді з життя Шевченка невідомий нюанс і подати це по-новому.
 

пʼятниця, 14 лютого 2014 р.

Т. Шевченко – художник з душею поета



Готуючись до святкування у 2014 році 200 річчя від Дня народження Т.Г. Шевченка бібліотеки Кривоозерщини беруть участь в організації та проведенні культурно-мистецьких, просвітницьких заходів. Так, гідно відзначаючи Рік Тараса Шевченка, у центральній районній бібліотеці організовано книжкові виставки «Тарасове слово, яка в тобі сила!» (абонемент), «У полоні світлого таланту» (читальний зал), виставка репродукцій картин Кобзаря «Тарас Шевченко… художник з душею поета» (фойє).


І поезія, і малярство щільно переплітаються в таланті Шевченка. Та коли на поезію він дивився як на своє покликання, то малювання стало його професією, засобом для існування. Поетична спадщина Шевченка налічує понад 240 творів, а мистецька – близько 1300 робіт. Сама кількість мистецьких творів свідчить, що малярству він приділяв велику увагу. Однак за життя митця жоден його сучасник не мав повного уявлення про нього як художника.
13 лютого в читальній залі районної бібліотеки пройшла презентація виставки репродукцій картин «Т. Шевченко – художник з душею поета», яку провела бібліограф ЦБС А.Г. Лаврик та віртуальна подорож залами Національного музею. ім. Т.Г. Шевченка, яку підготовили А. Мазуренко, Р. Вусатенко, Н. Тоган. Учасниками заходу стала учнівська молодь ПАЛу  група №11 та майстер Лаврик М.О.

понеділок, 3 лютого 2014 р.

Понад Крутами вічність у сурми сурмить

          Історія українського народу першої половини ХХ сторіччя є доволі сумною. Однією з найтрагічніших  сторінок українського народу є бій під Крутами.
Уже багато років поспіль 29 січня наша країна на державному рівні вшановує відвагу, вічну пам'ять студентам-гімназистам, які у січні 1918 року полягли у страшному бою біля залізниці Крути, що знаходиться між Бахмачем і Ніжином, під час наступу більшовицьких військ на Київ.
Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров'ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі. Вони – студенти, курсанти, школярі – виявилися у своєму патріотизмові вище за класові інтереси і, коли постала потреба, без вагань віддали молоде життя в ім'я волі свого народу.
Для широкого ознайомлення користувачів з колом питань, що стосуються історії бою під Крутами в бібліотеках Кривоозерської ЦБС організовано книжково-ілюстративні виставки «На Аскольдовій могилі – український цвіт», "Ціною юнацької крові", «Юні оборонці Батьківщини», «Крути: трагедія, подвиг, пам'ять», «Вони загинули за Україну: бій під Крутами»,  «Героям Крут присвячується», "Понад Крутами вічність у сурми сурмить!", «Велич і безсмертя героїв Крут», проводилися вечори-реквієм, години пам’яті «Крути – перемога українського духу» -ЦРБ, «Їх було триста» -Маломечетнянська сбф, «Крутянські спартанці» - Ониськівська сбф, «Вам – вічна слава. Вам - вічна пам’ять» -Кривоозерська №1 сбф.