пʼятницю, 20 березня 2015 р.

Медіа урок «Критичний аналіз медіа текстів » в рамках мережевого проекту за програмою «Бібліоміст»



19 березня в Центрі вільного доступу до мережі інтернет районної бібліотеки вчитель суспільних дисциплін Кривоозерської ЗОШ №1 І-ІІІ ст., керівник секції малої академії наук  Коваль Антоніна Іванівна провела черговий медіа урок на тему «Критичний аналіз медіа текстів (книга, альбом, відео)». Слухачами були  учні 10 класів Бурилівської, Тридубської та Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст.. №1. Урок проходив у вигляді відеоконференції в режимі телефонії скайп  (в рамках мережевого проекту «Медіаграмотність» за програмою «Бібліоміст»).

Цього разу учнівська молодь вчилася визначати в запропонованому тексті вчителем факт та інтерпретацію.  Спочатку учні  дізналися з тлумачного словника сучасної української мови, що означають  терміни «факт та інтерпретація». Факт – дійсна, не вигадана подія, дійсне явище; те, що відбулося насправді; інтерпретація – розкриття змісту чого-небудь; пояснення, витлумачення.
Антоніна Іванівна заздалегідь підготувала фрагмент тексту з підручників «Історія України» різних років видань з однієї теми. Завдання учнів полягало в тому, що вони повинні були відшукати - де в тексті факт, а де інтерпретація. З даним завданням  молодь впоралася на відмінно, а ось друге завдання –  яких років видання – не всі відповіли вірно.

Наступне завдання стосувалося  кінематографії – учнівська молодь колективно переглянула документальний авторський фільм Антіна Мухарського «Майдан» про події, які відбувалися Києві минулого року  і теж визначали факт та інтерпретацію. Дане відео викликало суперечку між вчителем та учнями. Антоніна Іванівна закликала учасників висловлювати лише власну думку, а не піддаватися впливу тієї інформації, яку лише чули від дорослих. Адже в цьому і полягає критичне мислення - здатність до поетапного аналізу, логічно аргументованого судження щодо змісту та форми медіа-текстів, а також самостійно, незалежно мислити від існуючих стереотипів, результатом чого є формування власної позиції щодо будь-яких медіа-текстів. В результаті урок пройшов змістовно та цікаво.

Наприкінці медіа уроку всі мали можливість висловити свою думку стосовно проведеного уроку, відрадно те що інформація виявилася корисною. В свою чергу Антоніна Іванівна задала домашнє завдання – спробувати самостійно визначити факт та інтерпретацію в запропонованій картинці, яку теж було взято з підручника.
Кузьмінська В., методист

Немає коментарів:

Дописати коментар